facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
ul. Krotoszyńska 121 63-430
Odolanów tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Spektakl PaTPORTU

„Chciałabym zniknąć najszybciej jak się da.

Zniknąć, by nie szukał mnie świat.”

Te słowa usłyszeliśmy 24 maja ze sceny ODK podczas spektaklu profilaktycznego, jaki młodzież z odolanowskiego PaTPORTU przygotowała dla swoich rówieśników z liceum, szkoły branżowej oraz uczniów klas ósmych z terenu gminy Odolanów. Tegoroczne przedstawienie poruszało bardzo ważny temat, jakim jest hejt oraz depresja wśród młodzieży. Młodzi aktorzy wcielili się w role osób prześladowanych i poniżanych przez innych oraz tych, którzy są sprawcami rówieśniczej przemocy. Agresja słowna, brak zrozumienia ze strony dorosłych, bagatelizowanie problemów, zbyt duże wymagania stawiane przez rodziców, to tylko niektóre z problemów, z jakimi każdego dnia boryka się wielu młodych ludzi. Problemów, z którymi niejednokrotnie nie potrafią sami sobie poradzić.

Spektakl zakończył się bardzo ważnym przesłaniem, aby nie być obojętnym na drugiego człowieka i aby nie bać się prosić o pomoc.

Po przedstawieniu głos zabrała pani Katarzyna Szorska, która w poruszających słowach opowiedziała o chorobie jaką jest depresja. Usłyszeliśmy ważne rady, jak mówić do osób cierpiących na depresję oraz, jakich słów nie używać.

Spotkanie poprowadziła p. Bożena Jabłońska referent ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, a uczestniczyli w nim również dyrektorzy, nauczyciele oraz przedstawiciel komisariatu Policji w Odolanowie.

Wyszukaj na stronie