facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
ul. Krotoszyńska 121 63-430
Odolanów tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Uczniowie Branżowej Szkoły na Mazurach

                          

            Grupa Patport w dniach 24-26 maja 2023 roku udała się autokarem do Ośrodka Wczasowego Piecki, położonego na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Puszczy Piskiej. Bliskość lasu oraz piękna okolica, jak również bezpośredni dostęp do jeziora Wągiel, to niezapomniana dla nas atmosfera tego miejsca. 30 – osobową grupą nad którą opiekę sprawowały dwie nauczycielki: Beata Koziarek i Anna Kuś, o godzinie 4.30 sprzed szkoły wyruszyliśmy na zasłużony wypoczynek. Tu na Mazurach spędziliśmy trzy fantastyczne dni. Piękne krajobrazy, mnóstwo atrakcji, przepyszne posiłki, a co najważniejsze – pogoda dopisała!

Zaraz po obiedzie i zakwaterowaniu się całej grupy, w towarzystwie miłej Pani przewodnik, wyruszyliśmy na zwiedzanie Prawosławnego Żeńskiego Monasteru Zaśnięcia NMP we wsi Wojnowo, nieopodal rzeki Krutyni i jeziora Duś. Dzięki siostrze przełożonej dowiedzieliśmy się jak pisze się kanoniczne ikony i czym jest prawosławie. Później rozpoczęliśmy przygodę z kajakarstwem. W parach wygodnie usiedliśmy w kajakach i ruszyliśmy by podziwiać przyrodnicze bogactwo. Naszą uwagę zwróciło wiele gatunków rzadko występujących roślin, jak i gatunków ptaków.

Następnego dnia zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Wilczego Szańca, byłej Kwatery Adolfa Hitlera w Gierłoży. To z tego miejsca wydawano najistotniejsze decyzje dotyczące wszystkich obszarów życia i losów podbitych narodów. Tu spędziliśmy 3,5 godziny. Pani przewodnik szczegółowo opowiedziała nam o tajemniczych bunkrach, przekazała wiele historycznych informacji i ciekawostek. Kolejnym etapem wycieczki tego dnia było zwiedzanie zamku w Reszelu. Tu ogarnęła wszystkich niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska. W zamkowych lochach każdy z zaciekawieniem oglądał wystawę narzędzi tortur. Poza tym urok gotyckich wnętrz zamku na długo pozostanie w naszej pamięci. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Po wysłuchaniu historii świątyni, oddaliśmy się brzmieniu organów przepięknego koncertu z ruchomymi postaciami. Później udaliśmy się na spacer po Kętrzynie. Drugi dzień wycieczki zakończyliśmy wspólną biesiadą przy ognisku na terenie naszego ośrodka.

Ostatni dzień naszej wycieczki umilił rejs statkiem po jeziorze Śniardwy w Mikołajkach. Było wspaniale! Wszyscy wróciliśmy wypoczęci, zrelaksowani i zachwyceni.

Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i była nagrodą dla grupy za całoroczną pracę na rzecz przeciwdziałaniu uzależnieniom.                                                   Beata Koziarek

                                       

                                               

Wyszukaj na stronie