facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
ul. Krotoszyńska 121 63-430
Odolanów tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Sprawny w zawodzie-Fryzjer

Krotoszyn, dnia 1 marca 2023 r.

     Wojewódzki etap konkursu ?Sprawny w zawodzie- Fryzjer? część praktyczna w Hufcu Pracy 15-2 w Krotoszynie.
Dnia 28 lutego 2023 roku w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie odbyła się część praktyczna Wojewódzkiego Konkursu ?Sprawny w zawodzie ? Fryzjer 2023?. W teście wiedzy teoretycznej wyłoniono 8 jednostek z województwa wielkopolskiego, które zakwalifikowały się do ostatniego etapu konkursu jakim było sprawdzenie swoich umiejętności podczas części praktycznej.

 Po przywitaniu nastąpiło losowanie stanowisk pracy oraz modeli. Konkurs został wzbogacony poprzez krótką część artystyczną przygotowaną przez trzy uczennice kl. I Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie. Tegoroczne motto konkursu brzmiało ?Gdzie Ci mężczyźni??, a tym samym została wykonana piosenka o tym samym tytule z repertuaru Danuty Rinn. Część praktyczna konkursu składała się z dwóch konkurencji. Pierwsza to wyciskanie fal na mokro przy użyciu główek treningowych, druga konkurencja to stylizacja i cięcie fryzury męskiej na głowach modeli. Wyciskanie fal na mokro trwało 30 minut, natomiast na stylizację i cięcie fryzury męskiej było 50 minut. Po tym czasie komisja konkursowa w składzie pan Sławomir Zaprzałka, pani Joanna Rosik oraz pani Anita Dworczak przystąpiła do oceny fryzur według wyznaczonych kryteriów: zgodność fryzury z tematem, technika pracy, przebieg podjętych czynności, porządek na stanowisku pracy, kreatywność, pomysłowość oraz wrażenie ogólne. Na koniec nastąpiło podsumowanie punktacji obejmującej wyniki z testu oraz konkurencji etapu praktycznego. Komisja konkursowa wyłoniła zwyciężczynię konkursu, którą została Maja Malinowska uczennica Szkoły Branżowej I stopnia w Odolanowie reprezentująca Hufiec Pracy w Krotoszynie, II miejsce zajęła Alicja Bendka uczestniczka Hufca Pracy w Lesznie, III miejsce Krystyna Kowalska reprezentująca Hufiec Pracy w Ostrzeszowie, IV miejsce zajęła Karolina Bąkowska z Hufca Pracy w Śremie, V miejsce wywalczyła sobie Anna Szuba reprezentująca Hufiec Pracy w Wrześni, VI miejsce zajęła Olga Kmita z Hufca Pracy w Kole, VII miejsce przypadło Klaudii Głuchowskiej z Hufca Pracy Słupcy. Wszyscy uczestnicy wojewódzkiego konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP w Poznaniu. Komisja konkursowa postanowiła przyznać dodatkową nagrodę publiczności, którą otrzymała Maja Malinowska uczestniczka Hufca Pracy w Krotoszynie. Po wręczeniu nagród przez komisję konkursową pan Sławomir Zaprzałka poprosił zwyciężczynię Maję Malinowską o powiedzenie kilku słów. Uczennica Szkoły Branżowej I stopnia w Odolanowie bardzo pewnie powiedziała: ?Nic nie sprawiło mi dzisiaj trudności. Przyjechałam tu wygrać i wygrałam!?

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodzie fryzjera. Po zakończonym konkursie oraz zdjęciach pamiątkowych wszyscy udali się na wspólny obiad, przy którym można było powymieniać emocje towarzyszące podczas konkursu.
Serdeczne dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w szczególności panu sekretarzowi Gminy Kobylin Mirosławowi Sikorze, pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie Annie Rowickiej, pani Dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie Katarzynie Jackowskiej, oraz pani Dyrektor Biura Cechu w Krotoszynie Darii Szpurtacz. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy i organizacji konkursu.

Wyszukaj na stronie