facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
ul. Krotoszyńska 121 63-430
Odolanów tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Podaruj Gwiazdkę z Nieba

Święta Bożego Narodzenia dla wielu z nas to czas zadumy i refleksji, czas miłości, spokoju, rodzinnego ciepła, czas w którym patrzymy na to co dobre, a nie na to co nas dzieli. To właśnie w tym czasie potrafimy sobie wybaczać, ale i chętniej sobie pomagać, wyciągając do drugiego człowieka przyjazne i pomocne dłonie. Hufiec Pracy w Krotoszynie poprzez Klub Aktywnych zorganizował świąteczną zbiórkę charytatywną dla Domu Samotnej Matki w Odolanowie. W zbiórkę zaangażowali się mieszkańcy miasta, Branżowa Szkołą I stopnia w Kobylinie, Branżowa Szkołą I stopnia w Odolanowie oraz Szkoła Podstawowa w Zdunach. Dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach udało się zebrać bardzo dużo artykułów spożywczych, chemicznych, środków do codziennej pielęgnacji i higieny. 16.grudnia młodzież z Klubu Aktywnych wraz wychowawcami i katechetą Branżowej Szkoły I stopnia w Odolanowie, księdzem Błażejem Jędrzejakiem dostarczyła zebrane artykuły do Domu Ochrony Poczętego Życia. Radość i wdzięczność Sióstr prowadzących oraz matek i ich dzieci była przeogromna. Siostry w podzięce przygotowały dla nas przepiękne drewniane serce oraz poczęstunek w postaci gorącej herbaty i słodkości.
?To wielka przyjemność, wziąć udział w tak pięknym przedsięwzięciu, daje mi to wiele radości i satysfakcji. Miło patrzeć na radość małych dzieci i ich matek. Święta to cudowny i magiczny czas.?- mówi jedna z uczestniczek.
Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie to niezwykłe miejsce, można się w nim poczuć jak w prawdziwym domu. Prowadzą go siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, stworzyły one schronienie dla kobiet, które oczekują potomstwa oraz dla tych których życie się skomplikowało i musiały szukać schronienia wraz z swoimi dziećmi. Każda z nich ma swoją historię, najczęściej są to ofiary przemocy fizycznej, psychicznej czy też ekonomicznej. Każda z tych kobiet nosi w sobie bliznę po trudnych dla nich przeżyciach. W tym domu uczą się życia na nowo, tu mają czas na to aby nabrać sił i zostawić przeszłość za sobą.
Cieszymy się że poprzez zaangażowanie ludzi o dobrych sercach mogliśmy wesprzeć Dom Ochrony Poczętego Życia. Mamy nadzieję że Święta Bożego Narodzenia będą w tym domu przepełnione pokojem, radością i miłością, a Nowy Rok 2023 będzie obfitował w wiele łask i błogosławieństw.

Wyszukaj na stronie