facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
ul. Krotoszyńska 121 63-430
Odolanów tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Przedstawienie Profilaktyczne grupy PaT

  Po raz kolejny odolanowska grupa PaT działa aktywnie na rzecz profilaktyki.

    2 grudnia 2022 roku młodzież grupy PaT wystawiła przedstawienie profilaktyczne dla klas pierwszych liceum i branżowej szkoły I stopnia oraz klas ósmych z całej gminy Odolanów. Młodzi aktorzy bardzo pewnie zaprezentowali na scenie wartości na życie bez uzależnień, przekazując tym samym swoim rówieśnikom niezmiernie ważne przesłanie Boba Dylana:

Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światełka nadziei.

      Spektakl wystawiony przez młodzież opowiadał o przemocy, nadużyciu alkoholu i patologii. Sztuka prosto i przystępnie dotykała ważnych obszarów, jak przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i uzależnieniom. To wskazówka zarówno dla młodych ludzi, jak i dla starszego grona odbiorców. Młodzi aktorzy z zaimprowizowanych scenek pokazali świat dzieci narażonych na kontakt z uzależnieniami. Poprzez sztukę grupa PaT starała się uprzedzić młodych odbiorców czego nie należy robić, na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać. W kilku słowach usłyszeliśmy też cenne wskazówki Burmistrza, który podsumował najważniejsze sprawy z punktu widzenia profilaktyki i zagrożenia, na jakie mogą być narażone młode osoby przeżywające okres buntu i dojrzewania. Z kolei wystąpienie pani oficer Małgorzaty Michaś uświadomiło młodzieży, czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się zmierzyć w momencie łamania przepisów prawa.
     W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Marian Janicki, zastępca Burmistrza Jan Prokop, sekretarz Krystyna Wiertelak, doradca Burmistrza ds. oświaty Elżbieta Prusiewicz ? Sajnaj, referent ds. profilaktyki i rozwiazywania problemów uzależnień Bożena Jabłońska, oficer prasowy KPP Małgorzata Michaś, dzielnicowy Piotr Zielonka a także dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie.
Po przedstawieniu odbiorcy nie kryli wzruszenia, dziękowali organizatorom, młodym aktorom oraz reżyserkom Beacie Koziarek i Annie Kuś. Przekazywane treści i umiejętności aktorskie zostały przez publiczność bardzo wysoko ocenione.

 B.K.

 

Wyszukaj na stronie