facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
ul. Krotoszyńska 121 63-430
Odolanów tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Wyjazd integracyjny klas I

Integracyjny wyjazd klas pierwszych do kina

12 października w ramach klasowej integracji, wszystkie klasy pierwsze wraz z opiekunami, udały się do kina Helios na film, Johnny. Cała grupa liczyła 90. uczniów. Możliwość obejrzenia filmu na dużym ekranie w sali kinowej sprawiła nam wiele radości.

Johnny to film opowiadający historię ks. Jana Kaczkowskiego - bohater zmarł przed sześcioma laty. Pokazany obraz duchownego w reżyserii debiutanta Daniela Jaroszka nie jest jednak tradycyjną biografią filmową. To jedynie urywek krótkiego, wyjątkowego barwnego życia ks. Kaczkowskiego, koncentrującego się na jego ostatnim rozdziale życia.

W centrum opowieści scenarzysta umieszcza Patryka, podopiecznego księdza najpierw w technikum, a potem w puckim hospicjum. Młody recydywista trafia pod opiekuńcze skrzydła Kaczkowskiego w ramach prac społecznych. Patryk ma wiele długów i niestety przestępczych nawyków. Krok po kroku pod okiem duchownego wychodzi jednak na prostą. W ośrodku uczy się cierpliwości, zawodu kucharza i przede wszystkim empatii. W filmie pojawia się też wątek miłosny. To promyk nadziei, miłości jaki płonie z serca Patryka ku Żanecie. Warto dodać, że Patryk istnieje naprawdę. Dziś jest szefem kuchni, mężem oraz ojcem trójki dzieci.

Wspólna wycieczka klas pierwszych, której celem była integracja zespołów klasowych, okazała się wspaniałą lekcją życia o cierpieniu, tolerancji, empatii i akceptacji drugiego człowieka.                                        

                                                                                             Beata Koziarek

Wyszukaj na stronie