facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
w Odolanowie
ul. Krotoszyńska 121
63-430 Odolanów
tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Obchody Głosu Profilaktyki PaT

Obchody Głosu Profilaktyki PaT

P6010002
 Dnia 1 czerwca br. przy Odolanowskim Domu Kultury odbyły się Obchody Głosu Profilaktyki PaT, w które zaangażowanych było wiele osób m.in. członkowie wolontariatu i PaTPORTU z Odolanowa, PaTPORTU z Przygodzic oraz Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Po licznych przemowach, rozpoczęliśmy "Zryw Wolnych Serc" Była to szczególna chwila, zwłaszcza, że w całej Polsce, w tym samym czasie, zebrały się osoby głoszące modę na życie bez uzależnień.
O godzinie 14.00, gospodarze imprezy, młodzież, policjanci oraz zaproszeni goście, przez minutę wybijali rytm serca zgodnie ze słowami insp. Grzegorza Jacha – autora programu „Profilaktyka a Ty”:


"Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo."
Na wszystkich uczestników imprezy czekały różne atrakcje, m.in.:


- przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy PaTPORT z Odolanowa
- pokazy taneczne grupy PaTPORT z Przygodzic oraz zespołów tanecznych Odolanowskiego Domu
Kultury
- pokaz kickboxingu przygotowany przez zawodników Klubu Sportowego Center – Team Odolanów
- policyjny pokaz sztuk walki karate shotokan oraz samoobrona
- policyjny pokaz zatrzymania
- pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej
- pokaz żonglerki
- punkt malowania twarzy
- warsztaty wokalne i plastyczne
- zumba
- prezentacja wozów bojowych oraz sprzętu państwowej Straży Pożarnej
- prezentacja radiowozów i sprzętu policyjnego
Młodzież z odolanowskiego PaTPORTU porwała zebranych do wspólnej zabawy przy tradycyjnej belgijce oraz ulubionym tańcu PaTowiczów – wygłupiaczku.
W Dniu Dziecka wszyscy zebrani połączyli zabawę z nauką. Tylko, że tym razem, to my byliśmy nauczycielami. Pokazaliśmy, że czas można spędzić inaczej, np. rozwijając swoje pasje oraz udowodniliśmy, że "przyjaźń jest silniejsza niż narkotyk" i, że razem można więcej!

Ewa Gottschling

 

Wyszukaj na stronie