facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
w Odolanowie
ul. Krotoszyńska 121
63-430 Odolanów
tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

RAPPEDAGOGIA

RAPPEDAGOGIA W ODOLANOWIE

11 marca 2016 roku w Odolanowskim Domu Kultury odbył się projekt pt. ,,RapPedagogia w Odolanowie”, w którym uczestniczyło pięć szkół:
-Zasadnicza Szkoła Zawodowa- Odolanów
-Liceum Ogólnokształcące- Odolanów
-Gimnazja: Raczyce, Świeca, Odolanów
     Projekt oparty był na muzyce Hip-Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy Dobromira Mak Makowskiego. Autor projektu jest założycielem fundacji „Młodzi dla Młodych”, która swoją siedzibę ma w Pabianicach. Jest także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Przed laty sam mierzył się z wieloma przeciwnościami losu. Jednak mimo tego potrafił udowodnić sobie i całemu światu, że nigdy nie wolno drugiemu człowiekowi oceniać i spisywać kogoś na straty. Dziś jako inny człowiek pokazuje młodym ludziom, że nie ma sytuacji bez wyjścia, że zawsze jest nowa, lepsza droga, którą można iść przez życie. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych mówiąc młodzieży, iż można żyć inaczej.
Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała wykładu Dobromira i czynnie brała w nim udział. Były chwile radości ale także pełne smutku i powagi .Miejmy nadzieję, że wiele wartościowych słów i cennych wskazówek trafiło do młodych serc.

B.M.

 

Wyszukaj na stronie