facebook
Branżowa Szkoła I Stopnia
w Odolanowie
ul. Krotoszyńska 121
63-430 Odolanów
tel/fax (062) 733 13 31
baner_2 baner_kierunki_do_wyboru

Wkraczając w dorosłość...

 

mama 1260
    Na przełomie października i listopada, z inicjatywy pedagoga szkolnego, wszystkie klasy z ZSZ w Odolanowie objęte zostały projektem wychowawczo-edukacyjnym pt. Wkraczając w dorosłość... W ramach programu odbyły sie cztery spotkania z panią E.Nowak - trenerem behawioralnym, która z uczniami rozmawiała na temat dobrych manier oraz ich drodze do sukcesu. Trenerka w interesujący sposób przedstawiła młodzieży zasady savuar-vivru, mówiła na temat szacunku, jaki maja okazywać uczniowie nauczycielom oraz rówieśnikom w szkole i poza nią, podała także wiele cennych wskazówek odnośnie zachowania i ubioru podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Okazuje się, że mowa ciała i dress code (zbiór zasad, dotyczących odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji) są bardzo ważne w sytuacjach tych codziennych i niecodziennych, które młody człowiek spotyka na swojej drodze, dlatego pamiętajmy Jak Cię widzą...

Kolejna lekcje ku dorosłości miała temat Jak odnieść sukces w życiu?
Okazuje się, że każdy z nas może osiągnąć sukces, jednak warunkiem jest poznanie swoich słabych i mocnych stron, które podniosą naszą samoocenę oraz silna motywacja i bycie konsekwentnym w swoich postanowieniach. Na zajęciach młodzież udzielała trafnych odpowiedzi i chętnie zadawała pytania na nurtujące ją pytania.
Mam nadzieję, że ziarna wiedzy, które uczniowie zdobyli na wykładach zaowocują już niedalekiej przyszłości. Wszystkim naszym wychowankom życzę powodzenia!

R.R

Wyszukaj na stronie